Rozsudek odsuzující por. Ing. Gajdoše byl ZRUŠEN a postoupen do „kázně“

Dne 20. února 2020 se předseda Unie bezpečnostních složek Zdeněk Drexler zúčastnil osobně soudního líčení u Okresního soudu v Českých Budějovicích, kde padl odsuzující rozsudek ve věci tří přečinu, a to Zneužití pravomoci úřední osoby, Nadržování a Vydírání. Za uvedené přečiny byl odsouzen por. Martin Gajdoš za to, že se měl on a jeho kolega Vladimír Lavička chovat v rozporu se zákonem k podezřelému Michalu R.

Vladimír Lavička tlak vyšetřování ze strany GIBS, bohužel, neustál a sám si vzal život dne 11.12.2018, protože stíhání vnímal jako osobní křivdu.

Dne 30.05.2020 rozhodl Krajský soud v Českých Budějovicích v neveřejném řízení zasedání tak, že zrušil rozsudek okresního soudu z 20. února 2020 a postoupil jej služebnímu funkcionáři Policie České republiky k vedení o řízení o kázeňském přestupku, neboť jako kázeňský přestupek by jednání obžalovaného M. Gajdoše mohlo být posouzeno.

Unie bezpečnostních složek se v předmětném případě od počátku neztotožňovala s postupy Generální inspekce bezpečnostních sborů a po celou dobu podporovala stíhané policisty.

Zdeněk Drexler

předseda Unie bezpečnostních složek

Napsat komentář