Krátká zpráva: Jednání odborových organizací působících ve Vězeňské službě ČR

Od 09:30 hodin dne 16. ledna 2019 proběhlo na Zotavovně Vězeňské služby České republiky jednání zástupců odborových organizací působících ve Vězeňské službě České republiky, tedy Odborového svazu státních orgánů a organizací, Nezávislého odborového svazu a Unie bezpečnostních složek. Pracovní jednání proběhlo z iniciativy předsedy výkonného výboru Unie bezpečnostních složek pro Vězeňskou službu ČR, kterým je Leoš Stejskal. 

Velmi důležitá informace je, že došlo k dohodě mezi odborovými organizacemi na společném, jednotném postupu v některých klíčových tématech, jako jsou např. zařazení některých příslušníků do II. skupiny zvláštních příplatků, problematika výstrojních součástek nebo úprava nařízení o náborových příplatcích. Všichni zúčastnění se shodli také na dalších jednání s Generálním ředitelstvím VS ČR.

Vzhledem k problémům, se kterými se Vězeňská služba ČR potýká považujeme jednotný postup za důležitý a věříme, že společnými silami se nám podaří naplnit motto naší organizace „Chráníme práva a jistoty“.

Zdeněk Drexler

předseda Unie bezpečnostních složek

Napsat komentář