Poděkování od kolegyně por. Milady B., které vyhořel rodinný dům

Dne 12. března 2017 jsme vás informovali o nešťastné události, kdy naší kolegyni z kriminální policie a zároveň člence Unie bezpečnostních složek požár zničil dům. V nočních hodinách došlo zřejmě k technické poruše na elektrozařízení a následoval rozsáhlý požár, který zničil prakticky celý rodinný dům, který Milada obývala spolu se svým manželem a nezletilým synem předškolního věku. Prakticky jen zázrakem nedošlo ke ztrátám na životě.

Následovala naše žádost, zda bychom nemohli projevit solidaritu a kolegialitu a jakýmkoli způsobem Miladině rodině pomoci. Na naší žádost slyšelo mnoho z vás a tak vám mohu s potěšením sdělit, že Miladě bylo přeposláno na její účet rovných 50.000,- Kč, kdy většinu příspěvků zaslali dobrovolníci z vašich řad a do celé částky zaokrouhlila uvedenou sumu Unie bezpečnostních složek na základě schválení Shromáždění předsedů Unie BS ze dne 05. května 2017.

Vzhledem ke skutečnosti, že je naše kolegyně Milada již delší dobu v pracovní neschopnosti, nebylo možné provést jakékoli slavnostnější předání. Nicméně Milada sama zaslala k rukám předsedy Unie bezpečnostních složek Zdeňka Drexlera děkovný dopis, který zda zveřejňujeme (v původním znění, bez jakýchkoli úprav):


k rukám Zd. Drexler, UBS

Požár rodinného domu (leden 2017) v Mostě – poděkování:

Milí kolegové, přátelé a kamarádi,

            chtěla bych Vám všem moc poděkovat za vše, co jste pro mě a vlastně celou rodinu ve věci naší svízelné situaci a to požáru našeho rodinného domu v Mostě udělali. Děkuji za vstřícnost, laskavost, solidaritu.

            Přestože se každý z nás potýká s osudy a problémy různého charakteru, našli jste si chvilku zamyslet se i nad problémem druhého a s nabídkou nejrůznější pomoci, což v dnešní době není běžné a moc si toho vážíme. Další pomoc ve smyslu finanční podpory jsme nečekali a iniciativa ze strany kolegů z PČR a Unie bezpečnostní složek jako takové, která akci zaštítila a zajistila, si ceníme. Některým kolegům, kteří jinou formou reagovali záhy po události, jsme již obdobné poděkování složili.

            Vím, že není lehké pro víceméně většinu z nás pracujících v síti bezpečnostních složek a také některých přátel a známých nepocházejících jen z okruhu bezpečnostních složek z hlediska příjmů ještě někomu finančně vypomáhat a tak se necítíme jako rodina zrovna dvakrát dobře, když se vydáváte z peněz a tím řešíte potíže někoho jiného. O to více jsme Vám za to vděční a mile překvapení. V každém případě jsme připraveni v nepříznivé životní situaci pomoci i Vám.

            Děkuji a hodně moc si toho vážíme, Vaše Milada a celá rodina.


Napsat komentář