Demonstrace na podporu švédského policisty

Dne 3. března 2017 od 16.30 hodin se v Praze před budovou švédského velvyslanectví, na adrese Úvoz 13, Praha 1, koná demonstrace na podporu švédského policisty Petera Springareho.

Kdo je Peter Springare?

Peter Springare je vyšetřovatel jednotky pro boj se závažným zločinem ve švédském městě Örebro. Své vlasti slouží již čtyřicet sedm let. Kriminalita se ve Švédsku rok od roku zvyšuje, přesto se nikdo neodvážil poukázat na příčinu tohoto problému. Všudypřítomná politická korektnost nikomu nedovolí otevřeně o těchto problémech hovořit. Peter Springare se dne 3. února 2017 rozhodl, že bez ohledu na následky se veřejně podělí o skutečnosti, které běhempráce zjistil. Toho dne napsal na svůj facebookový profil:

„Už toho mám dost. To, co vám napíšu, nebude politicky korektní. Ale mně už je to jedno, stejně se chystám do důchodu. Je to přesně to, co máme zakázáno zveřejnit, ačkoliv to je pravda. A není to vůbec v souladu s tím, co tvrdí politici. Naši důchodci jsou na tom strašně, školství je v nepořádku, zdravotnictví je peklo, policie je zcela zničena. Všichni dobře vědí proč, ale nikdo se to neodvažuje říct.

Tohle jsem řešil celý týden od pondělí do pátku: znásilnění, znásilnění, loupeže, napadení, znásilnění, napadení a znásilnění, vydírání, napadení, násilí páchané na policii, hrozby policii, drogová kriminalita, pokus o vraždu, znásilnění… znovu a znovu. Podezřelí: Ali Mohammed, Mahmood, Mohammed, Muhammad Ali, znovu, znovu, znovu…Pachatelé těchto zločinů jsou z těchto zemí:: Irák, Irák, Turecko, Sýrie, Afghánistán, Somálsko, Somálsko, Sýrie, znovu Sýrie, Somálsko, nezjištěno, nezjištěno, Švédsko. Polovina z podezřelých nemají žádné platné doklady. Což samo o sobě obvykle znamená, že lžou o své státní příslušnosti a identitě. A to teď mluvíme jen o obci Örebro. A tato kriminalita vyčerpává naši vyšetřovací kapacitu na 100%.“

 

V reakci na uvedený facebookový příspěvek byl okamžitě vlivnou částí médií, politiky a některými veřejně známými osobami označen za rasistu a xenofoba. V současné době se řeší, zda bude z něčeho obviněn a zproštěn služby. Na jeho podporu vznikla veřejná skupina,která čítá v současné chvíli přes dvě stě tisíc členů. Také členové této skupiny byli nařčení z rasismu. Petrovi kolegové připravují demonstraci na jeho podporu.

Co je nám do toho?

V naší zemi, stejně jako v mnoha dalších demokratických společnost se stále více témat stává společenským tabu. O něčem víme, že se děje, ale nesmí se o tom mluvit, protože je to tzv. „politicky nekorektní“. Skutečně k demokracii patří „politická korektnost“ tak jak je nyní aplikována? Demokratická společnost má přece mnohem efektivnější nástroje, jak potrestat ty, kteří kolem sebe skutečně šíří nenávist a zlobu. Zdá se tedy, že to co je nyní vydáváno za politickou korektnost je jen cenzurou přemalovanou na růžovo. A cenzura, byť s hezkou fasádou, prosazovaná ve jménu jakéhosi vyššího dobra, je pořád jen cenzurou.

Peter Springare se do problémů dostal zejména s ohledem na cizineckou resp. imigrantskou problematiku. V naší zemi máme s integrací cizinců minimální problémy, také díky tomu, že jsme měli možnost vybírat si, koho do naší země pozveme a kolik těch lidí bude. .Jsme však spojeni v jeden celek, v Evropskou unii. Mnohé země kolem nás mají problémy s integrováním velkého množství cizinců, ale politická korektnost nedává lidem v uvedených zemích šanci o problémech diskutovat. Kdokoliv se totiž odváží otevřeně o reálných problémech mluvit, jako například náš švédský kolega Peter, je onálepkován, zesměšňován a předhozen na veřejný pranýř. Bohužel, problémy nezmizí tím, že se o nich přestane mluvit.

Vím to, protože policejní sbor je sám o sobě institucí, kde je obdobná politická korektnost doma. O problémech se nemluví, protože policejní sbor žádné problémy nemá. Policejní sbor je dokonalý a vše se mu daří skvěle. Policejní sbor má vždy dostatek spokojeného personálu, veškeré dostupné vybavení a ideální podmínky k práci. Není nač si stěžovat, není o čem diskutovat. Zní vám to komicky? Tak přesně tak zní hlas politické korektnosti.

Proč to máme řešit?

Jak už jsem psal, mlčením problémy nezmizí. Politická korektnost způsobuje, že nelze o problémech debatovat, a tak nalézat řešení. To dává obrovské příležitosti lidem, kteří využijí situace k získání moci tak, že si najdou obětní beránky, které označí za příčinu všeho zlého. Mám přátele, kteří v naší zemi žijí, pracují a snaží se být prospěšní. Jejich jedinou vinou je jiná víra, barva pleti nebo jiná řeč. Pokud se někdy k moci dostanou populisté nebo tyrani, budou tito lidé jejich prvními nevinnými oběťmi. Hned po nich přijdou na řadu ti, kteří ctí lidské svobody a ti, kteří nebudou ochotni se účastnit následně páchaných zvěrstev.

Edmund Burke, politik, filozof a jeden z otců konzervatismu řekl: „K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama“. Pokud se nyní postavíme za našeho kolegu Petera Springareho, budeme pravděpodobně některými lidmi označeni za xenofoby a rasisty.

Ukážeme však, že si vážíme svobody slova. Možná i dodáme odvahu dalším lidem, kteří dokáží najít civilizovaná a efektivní řešení problémů sužujících naši evropskou pospolitost.

Přijdte tedy v pátek, 3. března 2017, podpořit našeho švédského kolegu a jeho myšlenku na otevřenou debatu, bez přívažku politické korektnosti.

Převzato ze serveru policista.cz

Unie bezpečnostních složek podporuje myšlenku solidarity s příslušníky bezpečnostních složek jak doma, tak i v zahraničí, a proto vyzýváme obdobně smýšlející kolegy i civilní občany, aby přišli podpořit našeho švédského odvážlivce, který si „dovolil“ prolomit bariéru falešné korektnosti. Nechceme nijak o dané věci politicky spekulovat, nýbrž pouze a jenom solidárně podpořit severského kolegu.

komentář u “Demonstrace na podporu švédského policisty

  1. Švedským kolegům naše akce dodala obrovské povzbuzení. měli pocit, že jsou sami a nikdo neví o jejich zoufalství. Překlad článku o demonstraci četlo 6800 švědských policistů a téměř tisícovka text sdílela. Jsme jediní kdo je ochoten se jich zastat. Prosím nezklamte je https://www.facebook.com/groups/279528999133185/313437342409017/?comment_id=315747485511336&notif_t=like&notif_id=1488139767629651

Napsat komentář